| Power Supply | 12V |
|---|---|
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Reading Distance | 0-8m |
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Optional | TCP/IP, WIFI, GPRS |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Product Name | Long Range High Frequency UHF Reade Writer |
|---|---|
| System Parameter | ARM7+UHF Model |
| Operating Frequency | 860~960MHz |
| Read Range | 1-6 M |
| Support Protocol | ISO18000-6C(EPC GEN2) |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 8dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Product Name | Long Range UHF RFID Reader |
|---|---|
| Antenna | 9dBi Linearly Polarized Antenna |
| Working Frequency | 860~960Mhz |
| Reading Distance | 1~8 Meters |
| Group Read Performance | 50 Tags |
| Product Name | Access Control Card Reader |
|---|---|
| Protocals | ISO18000-6C (EPC GEN2), ISO18000-6B,ISO18000-6C |
| Place Of Original | Guangdong,China |
| Frequency | 860-960mhz |
| Working Frequency | 860-960mhz, 902~928MHz Or 865~868Mhz |
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
|---|---|
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Item Name | Long Distance Uhf Rfid Reader |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |