| Power Supply | 12V |
|---|---|
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Reading Distance | 0-8m |
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Optional | TCP/IP, WIFI, GPRS |
| Product Name | Long Range UHF RFID Reader |
|---|---|
| Antenna | 9dBi Linearly Polarized Antenna |
| Working Frequency | 860~960Mhz |
| Reading Distance | 1~8 Meters |
| Group Read Performance | 50 Tags |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 8dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Product Name | UHF Card Reader |
|---|---|
| Protocals | ISO18000-68, ISO18000-6C(EPC GEN2) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Progamable |
| Communication Ports | WG 26/34/98, RS485,RS232,USB |
| Reading Range | 0~5m(high Power 0~8m) |
| Sipport Portocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Reading Range | 0-5 M(High Power 0~8m) |
| Display | 5 Inch IPS Touch Screen |
|---|---|
| Verify Mode | Face, Card, Password |
| Face/RFID Card/Password Capacity | Standard 5000, Optional 20000 |
| Record Capacity | 1000,000 |
| Communication | USB,RS485,TCP/IP,U-Disk, WFII(Optional) |
| Frequency | 860-960mhz |
|---|---|
| Protocol | ISO 18000-6C |
| Product Name | Passive Reading Antenna Uhf Rfid Reader |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Reading Distance | 0-8m |
| Sipport Portocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Reading Range | 20-35 M(High Power 0~8m) |
| Identification Mode | 1:N, 1:1 |
|---|---|
| Screen | 5-inch IPS Touch Screen |
| Identification Speed | ≦0.2s |
| Face / ID Capacity | 5,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Display | 5 Inch IPS Touch Screen |
|---|---|
| Verify Mode | Face, Card, Password |
| Face/RFID Card/Password Capacity | Standard 5000, Optional 20000 |
| Record Capacity | 1000,000 |
| Communication | USB,RS485,TCP/IP,U-Disk, WFII(Optional) |