| Product Name | Long Range UHF RFID Reader |
|---|---|
| Antenna | 9dBi Linearly Polarized Antenna |
| Working Frequency | 860~960Mhz |
| Reading Distance | 1~8 Meters |
| Group Read Performance | 50 Tags |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 8dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Communication Ports | Wiegand 26/34/98,RS485/RS232,USB |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Operating Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency (customized) |
| Communication | RS232, RS485, Wiegand26/34, RJ45, WIFI, GPRS |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Group Of ReTMing Perfor Mance | 20 PCS |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
|---|---|
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Item Name | Long Distance Uhf Rfid Reader |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |