| Product Name | AI03F Dynamic Face Recognition Terminal |
|---|---|
| CPU | 1.2G Dual-Core ARM Cortex-A7 |
| NPU | 0.6T |
| Display | 5 Inch HD IPS Touch Screen, Resolution 1280*720 |
| Communication Port | TCP/IP, USB-Type A(Support U Disk), Wifi |
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Algorithm | Binocular Liveness Detection Algorithm & Face Recognition Algorithm&QR Code Algorithm |
| Language/Voice | Chinese, English (standard), Supporting Customization Of Different Languages And Voices |
| User Capacity (person) | 10,000 Users (10,000 Registered Users With Facial Recognition/password/card, 20,000 Registered Users With Palm Vein Recognition) |
| User Records (entry) | 1000,000 Records (Supports Facial/ Palm Vein Recognition For Recording And Capturing On-site Photos. Local Storage Capacity Does Not Exceed 20,000 Photos) |
| Resolution | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Special Features | Time & Attendance, Waterproof / Weatherproof |
| Data Storage Options | Cloud |
| Application | Indoor, Outdoor |
| Communication | USB Line, USB Pen Driver |
| Sipport Portocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Reading Range | 20-35 M(High Power 0~8m) |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Face Capacity | 10,000 |
|---|---|
| User Capacity | 10,000 |
| Transactions | 1,000,000 |
| Communication | TCP/IP / Wi-Fi / Wiegand Input / Output |
| Display Size | 4.3 Inch Touch Screen |
| Resolution | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Special Features | Time & Attendance, Waterproof / Weatherproof |
| Wiegand | Wiegand26 Input/output |
| Application | Indoor, Outdoor |
| Communication | USB Line, USB Pen Driver |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Communication | WG26/34/98, RS-485/232, USB |
| Verify Mode | RFID Card |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Working Frequency | ISM 902 928MHz And ISM 865-868MHz |