| Barcode Type | QR Code,1D/20 Barcode |
|---|---|
| Card Read Distance | 0~10 Cm |
| Decoding Mode | Image Decoding |
| Card Type | EM Card/IC Card/NFC Card |
| Working Frequency | 125KHZ(TK4100/EM4100) Or 13.56MHZ M1 |
| Display | 5.0 Inch Touch Screen |
|---|---|
| Face Capacity | 5000(10000/50000 Optional) |
| Card Capacity | 5000(10000/50000 Optional)ID Standard,IC Optional |
| Record Capacity | 500,000 |
| Binocular Camera | 2MP Colorful WDR+200W Infrared Live Camera |
| Face Capacity | 5,000 |
|---|---|
| Transactions | 500,000 |
| Fingerprint Capacity | 10,000 |
| Camera | Dual Cameras 2M Pixel HD Color; 2M Infrared Camera |
| Display Size | 5-Inch HD IPS Touch Screen |
| CPU | 1.2G Dual-Core ARM Cortex-A7 |
|---|---|
| NPU | 1.2G Dual-Core ARM Cortex-A7 |
| RAM | 256M DDR3L |
| ROM | 4G EMMC |
| Camera | 2MPHD Color Camera,2MP HD Infrared Camera,Wide Range Dynamic |
| Recognition Mode | AI Dynamic Face + Fingerprint + Password + Card |
|---|---|
| Face Capacity | 5000 Users |
| Fingerprint Capacity | 10000 Users |
| Recognition Speed | ≤0.2 Seconds |
| Recognition Accuracy | 99.70% |
| Camera | 200W Pixel Hd Color Camera, 100W Infrared Camera |
|---|---|
| Display | 4.3"inch Capacitive LCD Touch Screen |
| Communication | TCP/IP,WIFI, USB |
| LED | LED Double High Power Infrared Light |
| Resolution | 800*480 |
| Power Source Type | Battery Powered |
|---|---|
| Software | Open SDK |
| Communication | USB, 4G, WiFi, Network |
| Face Capacity | 5000 |
| Identification | Face , Mifare Card, PIN, |
| Operation System | Linux Operating System |
|---|---|
| Display Type | Touch Screen |
| Face Capacity | 5,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Identification Mode | Face, Fingerprint, PIN, Card |
| CPU | 1.2G Dual-Core ARM Cortex-A7 |
|---|---|
| NPU | 0.6T |
| RAM | 256M DDR; |
| ROM | 4G EMMC |
| User Capacity | 15000(50000 Optional) |
| Display | 4.3" Capacitive LCD Touch Screen |
|---|---|
| Communication | TCP/IP,485,WIFI |
| User Capacity | 5000(20000 Optional) |
| Identification Style | Visible Light Facial Recognition, PIN, Face & PIN Combination ,ID(IC) |
| Record Capacity | 500,000 |