| Frequency | 860-960mhz |
|---|---|
| Protocol | ISO 18000-6C |
| Product Name | Passive Reading Antenna Uhf Rfid Reader |
| Antenna | 7dbi Circular Antenna |
| Reading Distance | 0-8m |
| Authentication Method | Facial Recognition |
|---|---|
| Access Control | Yes |
| Integrations | Yes |
| User Access Levels | Multiple |
| Real-Time Monitoring | Yes |
| CPU | 1.2G Dual-Core ARM Cortex-A7 |
|---|---|
| NPU | 0.6T |
| Camera | 2MP Hd Color WDR Camera, 200W Infrared Camera |
| RAM/ROM | 256M DDR; 4G EMMC |
| Display | 4.3" Capacitive LCD Touch Screen |
| Alerts & Notifications | Yes |
|---|---|
| Customization | Yes |
| Facial Recognition | Yes |
| Access Control | Yes |
| Data Security | Encrypted |
| Packaging Details | BOX |
|---|---|
| Delivery Time | 7 |
| Payment Terms | D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 500/DAY |
| Place of Origin | SHENZHEN |
| Face Capacity | 5,000 |
|---|---|
| Log Capacity | 500,000 |
| Face Recognition Accuracy | 99.7% |
| Card Capacity | 5,000 |
| Built-in Battery | 7.4v,2000 MA |
| Data Storage | Cloud, Locally In Machine Or PC |
|---|---|
| System | Linux |
| User Capacity | 10,000 |
| Record Capacity | 1,000,000 |
| Display Size | 5" HD Touch Screen |
| Screen | 5-inch HD 720P IPS Touch Screen |
|---|---|
| Identification Mode | Face/Fingerprint/PIN/Card/combination |
| Special Features | Motion Detection, HD Touch Screen, HD Color Camera, Night Vision |
| Fingerprint Capacity | 10,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Screen | 4.3 Inch, HD 272*480. Capacitive Touch Screen |
|---|---|
| System | Linux 3.10 |
| User Capacity | 50,000 |
| Logs Capacity | 500,000 |
| Display Size | 4.3 Inch LCD Touch Screen |
| Type | Biometric Time Attendance Machine With Card Reader |
|---|---|
| Biometric Measurement | Face Recognition/Fingerprint Scanner |
| Display | 4 Inch Touch Screen |
| Communication | TCP/IP,USB,WIFI |
| Warranty | One Years Warranty |