| Data Storage | Cloud, Locally In Machine Or PC |
|---|---|
| System | Linux |
| Face Capacity | 50,000 |
| Logs Capacity | 500,000 |
| Display Size | 5" HD Touch Screen |
| Display | 2.8-Inch Capacitive LCD Touch Screen |
|---|---|
| Face/RFID Card/Password Capacity | 5,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Identification Speed | Less Than 0.2s |
| Verify Mode | Face, Card, Password |
| Supported Protocols | ISO18000-6B,ISO18000-6C(EPC GEN2) |
|---|---|
| Communication | Wiegand/USB/RS232/RS485 |
| Working Frequency | ISM 902~928MHz And ISM 865~868MHz,Other Frequency Standards (customized) |
| Operation Mode | Fixed Frequency Or Software Programmable |
| RF Power | 0~30dBm,Software Programmable |
| Product Name | Smart Access Control Machine |
|---|---|
| Identification Mode | RFID Card, Face, Pin |
| Recognition Speed | Within 0.2s |
| Identification Quantity | 5 Users/1 User |
| Camera | 200W Colorful Wide Dynamic Range |
| Product Name | Free SDK Cloud Biometric Face Recognition System Attendance Time Machine |
|---|---|
| Communication | USB, TCP/IP, RS485, WIFI(optional) |
| Fingerprint/Card/Pin Capacity | 5,000 |
| Face Capacity | 1,500 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Packaging Details | bag |
|---|---|
| Delivery Time | 7-10day |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 500/day |
| Place of Origin | shenzhen |
| Identification Mode | Face/Password And Combination |
|---|---|
| Screen | 4.3-inch Touch Screen |
| OS | Linux Systerm |
| Face / ID Capacity | 5,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Screen | 5-inch HD IPS Touch Screen |
|---|---|
| Identification Mode | 1:N, 1:1 |
| Identification Speed | ≦0.2s |
| Face / ID Capacity | 5,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Screen | 5-inch HD 720P IPS Touch Screen |
|---|---|
| Identification Mode | 4 In One: Face/Fingerprint/PIN/Card/combination |
| OS | Linux Systerm |
| Face / ID Capacity | 5,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Display | 2.8' Screen Display |
|---|---|
| Verify Mode | Face, Fingerprint, Card, Password |
| User Capacity | 1000 Face, 3,000 Fingerprint/Card/ Password |
| Communication | Ethernet / USB Link, WIFI &3G, 4G(Optional) |
| Access Control Interface | Lock Relay Output /Battery Port |