| Type | Biometric Time Attendance Machine With Card Reader |
|---|---|
| Biometric Measurement | Face Recognition/Fingerprint Scanner |
| Display | 4 Inch Touch Screen |
| Communication | TCP/IP,USB,WIFI |
| Warranty | One Years Warranty |
| Display | 4.3 Inch Display Touch Screen |
|---|---|
| Verify Mode | Face, Card, Password |
| Face/RFID Card/Password Capacity | Standard 5000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Communication | USB,TCP/IP,U-Disk, WFII |
| Facial Recognition | Yes |
|---|---|
| Customization | Yes |
| Data Storage | Cloud |
| Data Security | Encrypted |
| Real-Time Monitoring | Yes |
| Display | 4.3 Inch Display Touch Screen |
|---|---|
| Verify Mode | Face, Card, Password |
| Face/RFID Card/Password Capacity | Standard 5000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| Communication | USB,TCP/IP,U-Disk, WFII |
| Camera | 200W Pixel Hd Color Camera, 100W Infrared Camera |
|---|---|
| LED | LED Double High Power Infrared Light |
| Display | 5"inch Capacitive LCD Touch Screen |
| Resolution | 800*480 |
| Communication | TCP/IP,WIFI, USB |
| Display | 2.4 TFT Color LCD |
|---|---|
| Verify Mode | Fingerprint, Card, Password |
| Optional Functions | Backup Battery/IC/GPRS/3G/4G |
| Biometric Measurement | Fingerprint |
| Communication | TCP/IP, RS485, USB Line, USB Pen Driver |
| Verify Mode | Fingerprint+PIN+card |
|---|---|
| Display | 2.8inch Colorful Display Screen |
| User Capacity | 3,000/5,000 |
| Transaction Capacity | 230,000 |
| Standard Communication | TCP/IP, USB Driver |
| CPU | 1.2G Dual-Core ARM Cortex-A7 |
|---|---|
| NPU | 1.2T |
| Camera | SONY 200W Pixel Hd Color WDR Camera, 200W Infrared Camera |
| Display | 8" Capacitive LCD IPS Touch Screen |
| Identification Style | Visible Light Facial Recognition, PIN, Face & PIN Combination ,ID/IC |
| Display | 2.8 Inch TFT Color Screen |
|---|---|
| Software | Desktop And Cloud Software |
| Fingerprint Capacity | 3000 |
| RFID Card Capacity | 3000 |
| Communication | TCP/IP / USB Pen Drive |
| Fingerprint Capacity | 3000/5000(optional) |
|---|---|
| User Capacity | 200000 |
| Password Capacity | 3000/5000(optional) |
| Display Size | 2.4 Inch TFT Color Screen LCD |
| Access Contr | Lock Relay Output / Alarm Output / Exit Button / Door Sensor |