| Screen | 5-inch IPS Touch Screen |
|---|---|
| Cameera | 200W Pixel Dual Infrared, Dual HD Camera |
| Identification Mode | 1:N, 1:1 |
| Identification Speed | ≦0.2s |
| Face / ID Capacity | 5,000 |
| Product Name | Face Scan Access Control |
|---|---|
| Display | 10.1 Inch Screen |
| Communication Way | TCP/IP, WIFI, USB |
| Operating System | Linux 3.1 |
| Verification Mode | Face, Fingerprint, Rfid Card, Pin. |
| Screen | 8-inch HD IPS Touch Screen |
|---|---|
| Identification Mode | 1:N, 1:1 |
| Identification Speed | ≦0.2s |
| Face / ID Capacity | 50,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| WDR | Wide Dynamic Rang,support Accurate Face Recognition |
|---|---|
| Password Capacity | 5,000 |
| Face Capacity | 5,000 |
| Network Communication | TCP/IP,usb,Wifi |
| Recognition Distance | 0.5-2.5 Meters |
| Shell Material | Aluminum Alloy Housing (wall-mounted And Gate-type Brackets Optional) |
|---|---|
| CPU | RK3568, Quad-core ARM Cortex-A55 Architecture, Main Frequency 1.8GHz |
| GPU | Mali-G52-2EE |
| NPU | 0.8T Computing Power |
| RAM | 2GB DDR4 (standard)/expandable |
| Fingerprint Capacity | 3000 |
|---|---|
| User Capacity | 200000 |
| Password Capacity | 3000 |
| Display Size | 2.4 Inch TFT Color Screen LCD |
| Access Contr | Lock Relay Output / Alarm Output / Exit Button / Door Sensor |
| Type | Biometric Time Recording,Punch Card Clock,face Recognition Machine |
|---|---|
| Biometric Measurement | Face,QR Code, RFID Card, PIN, Palm Vein Is Optional |
| Display | 4.3 Inch Touch Screen |
| Communication | TCP/IP,RS232/485,USB,RS485,WIFI |
| Warranty | 1 Year |
| Recognition Mode | AI Dynamic Face + Fingerprint + Password + Card |
|---|---|
| Face Capacity | 5000 Users |
| Fingerprint Capacity | 10000 Users |
| Recognition Speed | ≤0.2 Seconds |
| Recognition Accuracy | 99.70% |
| Operation System | LINUX |
|---|---|
| Display | 4.3-inch IPS High-defination Screen |
| Resolution | 800x480 |
| Face Recognition Speed | ≦0.2s |
| Face / User Capacity | 10,000 |
| Product Item | Face& Fingerprint Time Clock |
|---|---|
| Display | 4.3 Inch TFT Screen |
| Verify Mode | Face, Fingerprint, Card, Password |
| User Capacity | 5,000 |
| Fingerprint/Card/Password Capacity | 5000 |