| Type | EFace Recognition Door Access Control System With API |
|---|---|
| Biometric Measurement | Face Recognition/Fingerprint Scanner |
| Display | 5 Inch Touch Screen |
| Communication | TCP/IP,USB,WIFI |
| Warranty | One Years Warranty |
| Shell Material | Aluminum Alloy Housing (wall-mounted And Gate-type Brackets Optional) |
|---|---|
| CPU | RK3568, Quad-core ARM Cortex-A55 Architecture, Main Frequency 1.8GHz |
| GPU | Mali-G52-2EE |
| NPU | 0.8T Computing Power |
| RAM | 2GB DDR4 (standard)/expandable |
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Algorithm | Binocular Liveness Detection Algorithm & Face Recognition Algorithm&QR Code Algorithm |
| Language/Voice | Chinese, English (standard), Supporting Customization Of Different Languages And Voices |
| User Capacity (person) | 10,000 Users (10,000 Registered Users With Facial Recognition/password/card, 20,000 Registered Users With Palm Vein Recognition) |
| User Records (entry) | 1000,000 Records (Supports Facial/ Palm Vein Recognition For Recording And Capturing On-site Photos. Local Storage Capacity Does Not Exceed 20,000 Photos) |
| Face Capacity | 3000 |
|---|---|
| User Capacity | 110000 |
| Fingerprint Capacity | 3000 |
| Display Size | 2.8 Inch HD TFT Color Screen LCD |
| Access Contr | Lock Relay Output / Alarm Output / Exit Button / Door Sensor |
| Face Capacity | 1000 |
|---|---|
| User Capacity | 300000 |
| Fingerprint Capacity | 5000 |
| Display Size | 2.8 Inch HD Capacitive Touch Screen |
| Communication | TCP/IP / Wi-Fi (Optional)/ Wiegand Input / Output |
| Operating System | Android 11 |
|---|---|
| Algorithm | Binocular Liveness Detection Algorithm & Face Recognition Algorithm&QR Code Algorithm |
| Language/Voice | Chinese, English (standard), Supporting Customization Of Different Languages And Voices |
| User Capacity (person) | 10,000 Users (10,000 Registered Users With Facial Recognition/password/card, 20,000 Registered Users With Palm Vein Recognition) |
| User Records (entry) | 1000,000 Records (Supports Facial/ Palm Vein Recognition For Recording And Capturing On-site Photos. Local Storage Capacity Does Not Exceed 20,000 Photos) |
| Face Capacity | 10000 |
|---|---|
| User Capacity | 1000000 |
| Password Capacity | 10000 |
| Display Size | 5 Inch HD TFT Color Screen LCD |
| Access Contr | Lock Relay Output / Alarm Output / Exit Button / Door Sensor |
| Fingerprint Capacity | 3000 |
|---|---|
| User Capacity | 200000 |
| Password Capacity | 3000 |
| Display Size | 2.4 Inch TFT Color Screen LCD |
| Access Contr | Lock Relay Output / Alarm Output / Exit Button / Door Sensor |
| Screen | 8-inch HD IPS Touch Screen |
|---|---|
| Identification Mode | 1:N, 1:1 |
| Identification Speed | ≦0.2s |
| Face / ID Capacity | 50,000 |
| Record Capacity | 500,000 |
| CPU | 1.2G Dual-Core ARM Cortex-A7 |
|---|---|
| NPU | 1.2T |
| Camera | SONY 200W Pixel Hd Color WDR Camera, 200W Infrared Camera |
| Display | 8" Capacitive LCD IPS Touch Screen |
| Identification Style | Visible Light Facial Recognition, PIN, Face & PIN Combination ,ID/IC |